Jak wpisać kwadrat w owal?

Na matematyce, w szkole uczyliśmy się o kołach wpisanych w kwadrat, kwadratach wpisanych w koło, itp.… Jeśli mamy kwadratową twarz ta geometryczna wiedza na wiele nam się jednak zda. Kwadratowy kształt zdradzają: wyraźnie zaznaczone kości policzkowe, szeroko rozstawione szczęki i równie szerokie czoło.

Wszystko razem daje kanciasty efekt buzi cyborga. Fryzura w takim wypadku ma za zadanie złagodzić rysy, wyszczuplić i wydłużyć twarz, a także – czasami nadać jej kobiecości. Mocno zaakcentowana szczęka i czoło to bowiem głównie męskie cechy.
ak wpisać kwadrat w owal?  Jk wpisać kwadrat w owal?  Ja wpisać kwadrat w owal?  Jakwpisać kwadrat w owal?  Jak pisać kwadrat w owal?  Jak wisać kwadrat w owal?  Jak wpsać kwadrat w owal?  Jak wpiać kwadrat w owal?


Geometryczną precyzję twarzy najlepiej złamać wariactwami na głowie. Unikajmy gładkich fryzur, prostych włosów z uczesaniem a’la „uszy spaniela” z przedziałem na środku. Zadbajmy o asymetrię, cieniowanie, przedziałek po boku… Najlepsze będą długie włosy – nadadzą kobiecości i wydłużą owal.

Nie powinny jednak być gładkie i równo ścięte. Postarajmy się o pazurki lub asymetryczne cięcia, a przedziałek – jeśli w ogóle – róbmy na boku. Unikajmy przedziałka na środku głowy – sprawi on bowiem, że będziemy wyglądały jak kwadrat podzielony na dwa prostokąty. Równie groźnym wrogiem jest tutaj grzywka.

Skraca ona i tak za krótkie czoło. Jeśli już musi być – powinna być także nieregularna, asymetryczna, postrzępiona, odsłaniająca chociaż część czoła, najlepiej długa i obowiązkowo zaczesana na jeden bok. Jeśli twarz wydaje się męska, kobiecości nadadzą jej fale i loki. Przywodzą one na myśl krągłości, a to akurat domena płci pięknej. Falistość fryzury także pomoże złamać geometryczny kształt buzi. Dobra będzie fryzura o miękkiej linii. Włosy mogą być też krótkie lub półdługie. Unikajmy bardzo krótkich włosów, jeśli już jednak zdecydujemy się na nie, stawiajmy je na żelu, gumie lub wosku – do góry i postaramy się o asymetrię i szaleństwo w tym modelowaniu.

Grzywkę – oczywiście na bok. Generalnie włosy powinny sięgać przynajmniej policzków, tak by mogły je otulić – czy to wywiniętymi puklami, czy postrzępionymi końcówkami i w ten sposób złagodzić ich ostrość.

Unikajmy natomiast jak ognia fryzur kończących się na linii żuchwy, zwłaszcza prosto ściętych – taka fryzura może z naszego kwadratu zrobić prostokąt w poziomie. Wystrzegać się też musimy gładkich upięć, geometrycznych cięć oraz wspomnianych: przedziałka na środku głowy i grzywki, zwłaszcza gęstej, ciężkiej i prostej.
am

hastagi na stronie:

#fryzura asymetryczna damska

Related posts

Top