lek na całe zło – PILOXIDIL

Codziennie wypada, nam ok. 100-150 włosów i jest to proces normalny. Pojedyńczy włos żyje średnio od 3 do 6 lat. Potem z tego samego mieszka (cebulki) mieszczącego się głęboko w skórze wyrasta nowy włos. Początkowo przez okres kilku miesięcy jest on cienki, niewybarwiony, tzw. włos meszkowy.

Jeżeli zaobserwujesz więcej niż zwykle włosów na grzebieniu w czasie czesania, w umywalce na sitku po myciu, wyraźne zcienienie włosów i/lub ich przerzedzanie się, to znaczy, że rzczywiście wypadają Ci nadmiernie włosy. Jeżeli jednak masz wątpliwości, poradź się lekarza dermatologa. Jeszcze do niedawna zdesperowany pacjent zgłaszający się do lekarza dermatologa z powodu wypadających włosów mógł liczyć jedynie na słowa otuchy. Tym większym powodzeniem cieszyły się, a z powodu nieznajomości rzeczy nadal się cieszą, różnego rodzaju cudowne płyny na porost włosów. Sprzedawane i stosowane były one już w czasach starożytnych z wiadomym skutkiem. Obecnie także pojawia się ich sporo na rynku obiecując szybkie efekty, które zwykle można oglądać na zamieszczanych zdjęciach. W ostatnich latach zrobiono wiele dla poznania budowy i funkcjonowania włosa. Powstały też pierwsze 2 leki. Jednym z nich jest Minoxidil, lek niesterydowy, stosowany od kilkunastu lat przez miliony ludzi w ponad 90 krajach.* W Polsce sprzedawany jest m. in. pod nazwą PILOXIDIL.

* Drugim lekiem jest finasteryd, lek sterydowy, przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn i sprzedawany na receptę

PILOXIDIL jest lekiem o udowodnionej skuteczności przeciwko androgenowemu (inaczej męskiemu) wypadaniu włosów. Przeznaczony jest dla kobiet i dla mężczyzn Porównawcze badania kliniczne wykazały, że Piloxidil posiada taką samą skuteczość jak lek referencyjny. Piloxidil sprzedawany jest w aptekach bez recepty.

Każdy, nawet najprostszy, lek wymaga pewnej wiedzy o jego stosowaniu. Zwłaszcza dotyczy to leków, które sami sobie ordynujemy, czyli sprzedawanych bez recepty lekarskiej.

W takim przypadku musimy:

Postawić sobie diagnozę, czyli rozpoznać właściwie chorobę (dolegliwość),

Zorientować się, jaki lek będzie skuteczny w naszym przypadku,

Dokładnie przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do leku, a w szczególności:

kiedy stosowanie danego leku jest absolutnie wykluczone

w jaki sposób dany lek się stosuje, to znaczy w jakiej dawce, jak często i jaka jest droga podania

jakie ewentualnie mogą wystąpić działania niepożądane przy stosowaniu leku i jak wtedy postępować

jakich środków ostrożności należy przestrzegać przy używaniu danego leku, np. w jakich warunkach należy lek przechowywać, czy jest palny, co zrobić z pustym opakowaniem po leku, itp.

W przypadku, kiedy mamy jakieś wątpliwości lub mamy jeszcze inną chorobę i stosujemy inne leki, to zawsze lepiej poradzić się lekarza.

hastagi na stronie:

#Piloxidil efekty #lek na siwe włosy

Tags , ,

Related posts

Top